Co należy robić po zabiegu wszczepienia implantu zębów

Implanty zębów a leczenie kanałowe
12 maja, 2020
Jak radzić sobie z nadwrażliwością zębów na zimno?
28 maja, 2020
Pokaż wszystkie

Co należy robić po zabiegu wszczepienia implantu zębów

Jak dbać o siebie po zabiegu wszczepienia implantu ?  Zabieg implantacji jest całkiem wymagający z punktu widzenia pacjenta. Naprawa dziąseł oraz przyjęcia przez organizm implantu wymaga czasu, co sprawia, że osoba przyjdzie na takie leczenie musi z uwagą o siebie zadbać. Niedługo po wszczepieniu implantu formuje się obrzęk dziąseł, co należy schładzać lodowymi okładami. Można też zastosować specjalne żelowe woreczki dostępne w aptece do zamrażania w lodówce.

Na początku najlepiej także wprzygotowywać gorących potraw i przenieść się na dietę półpłynną. Nie powinno się używać sfery jamy ustnej, w której umieszczono implant, aby dziąsło mogło naprawiać się w spokoju. Zdaniem stomatologów niedobre jest także sprawdzanie językiem albo operowanego miejsca, aby nie dopuścić do zakażenia albo podrażnień. Należy także odłożyć alkohol oraz papierosy, dlatego że wydłużają czas leczenia się dziąseł. Co więcej przez okres  mniej więcej miesiąca nie wolno wykonywać fizycznego wysiłku.

Niezwykle istotne w takiej sytuacji jest stosowanie się zaleceń dentysty. Zwłaszcza w stosunku do pobierania środków przeciwbólowych i antybiotyków. Samodzielne zwiększanie dawek bez zgody dentysty może być niebezpieczne dla zdrowia. Warto także przemywać jamę ustną przeznaczonymi do tego płukankami. Wykazują one działanie odkażające, łagodzące i przeciwbakteryjne. Natomiast w ciągu szczotkowania zębów, należy unikać miejsca zabiegu, a zęby szorować miękką szczoteczką.

Obowiązkowe jest także pilnowanie wizyt kontrolnych oraz zgłaszanie się do dentysty, gdy tylko pojawią się niepokojące objawy.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok