Aparat na zęby, którego nie widać – Orthocaps

Jakie są korony na implanty zębowe?
10 lutego, 2021
Gabinet stomatologiczny z wybielaniem zębów lampą
11 lutego, 2021

Bazowym przeznaczeniem aparatów na zęby jest prostowanie krzywizn zębowych, jednak wielu pacjentom zależy, aby ten proces był jak najbardziej wygodny. Najczęstszą z przyczyn, dla których uciekają przed używaniem aparatu ortodontycznego jest jego postać. Z uwagi na to sporządzono nowoczesne aparaty ortodontyczne. Dla przykładu powstał niewidzialny aparat ortodontyczny czyli orthocaps. Ten aparat ma formę 2 przezroczystych nakładek, dobieranych pojedynczo do jednego pacjenta. Usuwa to przymus zastosowania metalowych części, a jego funkcjonowanie jest podobne do innych rodzajów aparatów na zęby.

Szyny orthocaps używając nacisku w prosty sposób przemieszczają zęby na odpowiednie miejsce. Tak właśnie wyrównują zęby oraz korygują wady zgryzu – na przykład diastemy czy stłoczenia. Dodatkowo są absolutnie wygodne oraz można je stosować zarówno w ciągu dnia jak i nocą. Za sprawą ich przezroczystej struktury są zupełnie niewidoczne oraz komfortowe, co pasuje wielu pacjentom. W czasie stosowania niewidocznego aparatu ortodontycznego pacjenci nie zgłaszają żadnych kłopotów w porozumiewaniu się. Następną zaletą orthocaps jest możliwość wyjmowania aparatu, co zdecydowanie ułatwia utrzymanie higieny zębów.

To rozwiązanie ortodontyczne ma duże uznanie pośród pacjentów. Zwłaszcza tych, którzy nie lubią chwalić się używaniem aparatu ortodontycznego oraz cenią sobie głównie estetykę.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok