Resekcja korzenia  w chirurgii stomatologicznej
10 lutego, 2021
Aparat na zęby, którego nie widać – Orthocaps
11 lutego, 2021

Odpowiedzią na potrzeby pacjentów z brakującymi zębami są zabiegi implantologii, czyli aplikowania implantów w miejscu lub miejscach, gdzie z niezależnych powodów doszło do ekstrakcji zębów. O ile sam implant, wykonywany zwykle z tytanu, trafia w kość szczęki i jest niewidoczny dla innych osób, tak wybór tworzywa na koronę zęba jest jeszcze bardziej istotny. Głównym zadaniem sztucznej korony zęba jest dokładna imitacja pozostałych zębów w jamie ustnej, żeby różnica pomiędzy nimi była niezauważalna.

Jednym z najdoskonalszych tworzyw na koronę na implant jest cyrkon. Korony cyrkonowe cechują się dużą trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne, biologiczną zgodnością, a także kolorem, który przypomina prawdziwe zęby. To oznacza, że wielką zaletą koron cyrkonowych jest ich niezwykła estetyka, która usatysfakcjonuje ceniących dobry wygląd pacjentów. Dodatkowo korony cyrkonowe nie powodują przebarwień dziąseł (co jest możliwe w przypadku innych materiałów) oraz są lekkie, co zaniża ryzyko przeciążenia.

Innymi ważnymi pozytywami koron cyrkonowych na implantach jest też to, że w trakcie użytkowania, ich obecność w jamie ustnej nie zmienia smaku spożywanego posiłku lub napojów. Dodatkowo są one odporne na działanie kwasów, powstających z rozkładu cukrów oraz na zmiany temperatur oraz korozję. Co więcej w trakcie wykonywanych na całym świecie klinicznych badań, nie wykryto u pacjentów żadnych alergicznych reakcji. Korony cyrkonowe na implantach mają więc wiele zalet, chociaż ich świetna jakość znacznie wpływa na cenę.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok