W jakich sytuacjach potrzebny jest dentysta endodonta?

Budowa i rodzaje implantów stomatologicznych
15 grudnia, 2020
Ponowne leczenie kanałowe lub ekstrakcja zniszczonego zęba?
22 grudnia, 2020
Pokaż wszystkie

W jakich sytuacjach potrzebny jest dentysta endodonta?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem dentysta endodonta przeprowadza zazwyczaj w szczególnych sytuacjach. Zwykle leczenie kanałowe potrzebne jest w sytuacji, jeśli miazga zęba będzie mocno zainfekowana przez bakterie i próchnicę, co sprawia, że ząb niszczy się od wewnątrz. Zwykle powodem przeprowadzanego w gabinecie dentystycznym leczenia kanałowego są również martwica i zgorzele miazgi i zmiany w pobliżu wierzchołka, obumarcie lub głębokie starcie zębów. Czasami leczenie kanałowe pod mikroskopem należy przeprowadzić, gdy na przykład na skutek wypadku dochodzi do odkrycia miazgi zębowej.

Są również tego typu przypadki leczenia kanałowego, co nie wynikają z chorób czy urazów. Dla przykładu to może być nieprawidłowo przeprowadzony uprzednio zabieg, po którym w kanale zęba utkwiło ukruszone narzędzie dentystyczne. Dentysta endodonta postara się zadziałać też przy niedrożności kanału. Zablokowanie przeważnie występuje na skutek zrośnięcia się lub zwężenia kanałów, nienaturalnego przebiegu albo z uwagi na jego niepoprawne wypełnienie. Czasem leczenie kanałowe potrzebne jest również po zdjęciu koronowo-korzeniowego wkładu.

Leczenia kanałowego nie trzeba się obawiać, bez względu jaki to problem, z jakim pacjent zgłasza się do dentysty . We współczesnej stomatologii niemal każdy zabieg dentystyczny przeprowadzany jest ze znieczuleniem, z uwagi na to zabiegi zupełnie nie bolą. O wiele lepiej zgłosić się do dentysty, aby coś zaradził i rozpoczął leczenie, niż pozwolić na pogłębianie się problemu.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok