Sterylizacja przyborów stomatologicznych korzystając z myjni termo-dezynfekującej

Czysty gabinet stomatologiczny –  bezpieczne usługi
24 lipca, 2020
Parowa sterylizacja przyborów dentystycznych
3 sierpnia, 2020
Pokaż wszystkie

Sterylizacja przyborów stomatologicznych korzystając z myjni termo-dezynfekującej

Aby zapewnić całkowitą sterylność oraz czystość przyrządów stomatologicznych używane są myjnie termo-dezynfekujące. Te machiny odkażające w swoim wyjątkowym programie skrupulatnie dezynfekują narzędzia i niszczą bakterie.

Maszynowa sterylizacja przeprowadzana jest tu w czterech prostych krokach. W pierwszym etapie wszystkie narzędzia dentystyczne ułożone wewnątrz myjni, są porządnie oczyszczane z osadów przy użyciu najpierw lodowatej, a następnie gorącej wody i preparatu czyszczącego. W następnym etapie program usuwa preparaty czyszczące, utrwalając efekt świeżości i uniemożliwiając gromadzenie się osadu. Najważniejszy etap, czyli dezynfekcja opiera się na połączeniu wody i wysokiej temperatury w określonej ilości czasu. To na tym etapie  całkowicie usuwane są wszelkie bakterie, mikroorganizmy i zanieczyszczenia. Finalnym etapem jest osuszanie przyrządów dentystycznych. Dzięki filtrom oczyszczone powietrze osusza narzędzia. To zapobiega powstawaniu na nich plam, uszkodzeń i rdzy.

Ponadto pełen proces nie zajmuje wiele czasu, a korzystanie z niego jest oszczędnym pomysłem dla gabinetu dentystycznego. Myjnia termo-dezynfekująca nie wykorzystuje przesadnej ilości prądu i wody. Dla pacjentów największą korzyścią dogłębnie wymytego i sterylnego sprzętu stomatologicznych jest bezpieczeństwo.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok