próchnica zębów przyczyny i powstawanie Dentysta
Przyczyny powstawania próchnicy 
20 lutego, 2020
czyste zęby i zdrowa jama ustna to szczęśliwy dentysta
Jakie czynności profilaktyki zębów należy wykonywać?
3 marca, 2020
Pokaż wszystkie

ruchomy aparat ortodontyczny dla dziecka

ruchomy aparat na zęby dla dziecka

Żeby zęby stałe były zdrowe i proste, trzeba przyglądać się dziecku praktycznie od początku formowania uzębienia. Często nieprawidłowości powstają już w przypadku mleczaków, a zaniedbanie przekształceń, może przełożyć się na kondycję stałych zębów. Dlatego na wizyty u stomatologa trzeba zabrać dziecko jak najszybciej – już około 5 skończonych lat. Ortodonta zbada wtedy ułożenie uzębienia malucha, a w razie konieczności poprowadzi leczenie.

Aparatem ortodontycznym dedykowany i zwykle przypisywanym dla dzieci w przedziale 4 – 12 lat jest aparat ortodontyczny ruchomy. Jest on wykonany z pętli z drutu i akrylowej płytki, które w indywidualny sposób są dopasowywane do każdego pacjenta. Z reguły stosuje się je do chwili, gdy w jamie ustnej dziecka wyrosną wszystkie zęby stałe. Co ważne, leczenie ortodontyczne za pomocą takiego aparatu ortodontycznego przynosi stosunkowo prędkie i skuteczne efekty.

Dużą zaletą aparatu ortodontycznego jest to, że w przypadku konieczności można go bez przeszkód zdjąć. Przydaje się to zwłaszcza w czasie spożywania pokarmów albo w celu dokładnej higienizacji jamy ustnej. Z reguły stomatolodzy zalecają stosowanie ruchomego aparatu ortodontycznego przez przynajmniej kilkanaście godzin dziennie. Tylko tak jego działanie będzie skuteczne i przyniesie zamierzone wyniki. Pełen proces leczenia toczy się pod okiem ortodonty, w czasie wizyt kontrolnych.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok