Gdzie wybielić zęby lampą Beyond
3 lutego, 2021
Czy trzeba podcinać wędzidełko u dentysty?
4 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Profesjonalne oczyszczanie zębów 

Ładny uśmiech jest skutkiem nie tylko poprzez odpowiednie leczenie dentystyczne, ale też dzięki prawidłowej profilaktyce oraz zabiegom utrzymującym zdrowie oraz higienę jamy ustnej. Do zabiegów dentystycznych z działu profilaktyki należy piaskowanie zębów, które tak samo w przypadku innych zabiegów typowo profilaktycznych, należy przeprowadzać w klinice dentystycznej przynajmniej dwa razy w roku lub częściej, w zależności od osobistych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów polega na pozbywaniu się z powierzchni zębów osadu oraz przebarwień powstających między innymi od częstego picia herbaty, kawy czy palenia papierosów. Zabieg wykonuje stomatolog lub certyfikowane higienistki dentystyczne przy użyciu piaskarki stomatologicznej, która w precyzyjny sposób kieruje strumień wody z mieszanką piasku stomatologicznego na zęby i dokładnie je oczyszcza. Co więcej umieszczone w strumieniu cząsteczki zostały tak stworzone pod kątem rozmiaru i twardości, aby nie wywoływały ujemnych skutków, czyli na przykład nie uszkadzały szkliwa.

Piaskowanie zębów zazwyczaj jest zabiegiem bezbolesnym, ale w przypadku pacjentów z dużą wrażliwością może wywoływać dyskomfort. Ta metoda ochrony jamy ustnej, nie tylko oczyszcza z osadu, ale także przywraca zębom ich naturalna biel, nadaje im gładkość i połysk. Precyzja takiego zabiegu jest skutkiem tego, że piaskarka stomatologiczna dostaje się do mało dostępnych miejsc, które nie zawsze da się oczyścić za pomocą szczotkowania i daje pewność 100% higienizacji.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok