Czym jest fibryna bogato-płytkowa w stomatologii?
17 lutego, 2021
Na czym polega endodoncja?
18 lutego, 2021

Protezy są bardziej komfortowe, gdy są założone na stałe w jamie ustnej. To sprawia, że nie przeszkadzają w codziennych czynnościach, nie powodują bólu, nie ocierają ani nie uciskają tkanek miękkich w jamie ustnej. Tak jak bywa korzystając z protez ruchomych. Najważniejszym wyznacznikiem odpowiedniej protezy jest jej poprawne dostosowanie. To niesamowicie istotny czynnik zwłaszcza przy protezach całkowitych, jakich używają osoby bez zębów. Najnowszym sposobem na unieruchomienie protezy, jest oparcie jej na implantach.

Z reguły w takim przypadku całkowitą protezę opiera się na 2 albo 4 implantach. Implanty wszczepia się w kości szczęki, a tam muszą się zarosnąć i być zaakceptowane przez organizm. Później dostosowaną do pacjenta protezę opiera się na nich na stałe. Takie rozwiązanie podnosi jakość życia pacjentów i jest jedną z najlepszych metod protetycznych. Za sprawą tego, że implanty doskonale łączą się z tkankami i są wyjątkowo trwałe, taka proteza pozostaje dobra na wiele lat. Dodatkowo uzupełnienie ubytków powoduje, że kości szczęki przestają zanikać. To wpływa na pozytywny wygląd twarzy i komfort podczas spożywania pokarmów.

Stałe uzupełnienie unieruchomione nie dopuszcza do tego, żeby drobinki pokarmów zbierały się pod protezą i podrażniały jamę ustną. Za sprawą użycia zaledwie 2 lub 4 implantów proteza stabilnie się trzyma, a ceny mniejsze niż w przypadku implantacji całkowitej.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok