Odkażanie przyborów dentystycznych za pomocą myjni termo-dezynfekującej

Czysty gabinet dentystyczny – podstawa pracy dentysty
3 marca, 2021
Sterylizacja parowa przyrządów stomatologicznych
4 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Żeby zagwarantować kompleksową czystość i sterylność narzędzi dentystycznych używane są myjnie termo-dezynfekujące. Takie machiny myjące i dezynfekujące w swoim kilkuetapowym programie dokładnie dezynfekują narzędzia i eliminuje bakterie.

Mechaniczna sterylizacja odbywa się w czterech łatwych etapach. Najpierw wszystkie narzędzia włożone wewnątrz myjni, są dokładnie oczyszczane z nalotów za pomocą najpierw lodowatej, a potem ciepłej wody i specjalnego środka myjącego. W następnym etapie program usuwa środki czyszczące, utrwalając efekt świeżości i powstrzymując zbieranie się osadu. Kluczowy krok, czyli dezynfekcja polega na zmiksowaniu wody i wysokiej temperatury w odpowiedniej ilości czasu. To tutaj  ostatecznie usuwane są wszelkie mikroorganizmy i zanieczyszczenia. Finalnym etapem jest osuszanie narzędzi stomatologicznych. Dzięki wbudowanym filtrom pozbawione zarazków powietrze suszy narzędzia. To zapobiega powstawaniu na nich plam, uszkodzeń i rdzy.

Dodatkowo pełen proces jest dość krótki, a stosowanie go jest ekonomicznym rozwiązaniem dla gabinetu stomatologicznego. Myjnia termo-dezynfekująca nie pobiera przesadnej ilości prądu i wody. Dla pacjentów największą korzyścią dogłębnie wymytego i sterylnego sprzętu stomatologicznych jest bezpieczeństwo.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok