mocne strony implantów stomatologicznych dostępnych w gabinecie stomatologicznym

zaciskanie zebów i bruksizm powazny problem stomatologiczny, którego nie wolno lekceważyć
Zgrzytanie i zaciskanie zębów a bóle głowy
10 lutego, 2020
implanty zębów u stomatologa co warto wiedzieć
Implanty
17 lutego, 2020
Pokaż wszystkie

mocne strony implantów stomatologicznych dostępnych w gabinecie stomatologicznym

zalety implantów stomatologicznych

Sztuczne zęby czyli implanty stomatologiczne to w tych czasach jedno z najdoskonalszych rozwiązań wymieniających naturalne zęby, jakie z różnych powodów pacjent stracił. Implanty dają wiele zróżnicowanych możliwości. Mogą być wykorzystywane nie tylko w poszczególnych miejscach, ale też w przypadku większych ubytków. Na implantach można też oprzeć całkowite protezy zębów i wzmocnić ich stabilność.

Poza wieloma funkcjami tym, co wpływa na to, że implanty są tak wielokrotnie stosowane, są ich zalety. Jedną z największych zalet implantów jest ich wytrzymałość. Ocenia się, że prawidłowo umieszczony implant może wystarczyć nawet do końca życia. Zaakceptowane przez tkankę kostną, mimo przepływu lat nie tracą na swojej jakości, nie psują się i nie sprawiają kłopotów. Ponadto zastosowanie implantów to duży komfort użytkowania. Implanty nie zmieniają położenia i nie dopuszczają do tego, aby np. umieszczona na nich proteza przesuwała się nieodpowiednio.

Następnym plusem implantów jest to, że odtworzone na implantach zęby ściśle udają te naturalne. Trudno je od siebie odróżnić, co oznacza ich pełną estetykę. Do zaaplikowania implantów i odnowienia uzębienia, nie potrzeba szlifowania najbliższych zębów, co mogłoby uszkadzać ich szkliwo. Właściwe usytuowanie implantów daje prosty dostęp do przestrzeni między zębami. A dzięki temu są proste w utrzymaniu higieny.

Z uwagi na wszystkie zalety, implanty znacznie lepiej sprawdzają się od innych rozwiązań protetycznych.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok