Korekta kształtu zęba – Estetyka stomatologiczna

Ponowne leczenie kanałowe lub ekstrakcja zniszczonego zęba?
22 grudnia, 2020
Uzupełnienia protetyczne: wkład koronowo-korzeniowy
2 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Korekta kształtu zęba – Estetyka stomatologiczna

Dobry wygląd uśmiechu to niezwykle ważna kwestia dla wielu osób, które przychodzą do kliniki stomatologicznej. Z reguły dentystyczna korekta kształtu i wyglądu zębów dotyczy małych ukruszeń, pęknięć, nierówności oraz zmiany koloru. Dzięki umiejętnościom stomatolog może wymodelować kształt i wygląd poszczególnych zębów. Zabiegi przeprowadzane przez stomatologów poprawiające piękno uśmiechu nie wpływają na budowę zębów za głęboko, a ponadto nie powodują dyskomfortu albo bólu. Zmiana kształtu i wyglądu zębów u stomatologa oczekuje, aby zęby były zdrowe.

Jedną z metod w stomatologii estetycznej na zmianę kształtu i wyglądu zębów znajduje się tzw. bonding. Metoda ta polega na zakryciu minimalnych wad czy pęknięć odrobiną kompozytu. W tym przypadku kształt zęba bez problemu można dopasować do preferencji pacjenta, ponieważ w pierwszej chwili kompozyt jest całkowicie plastyczny. Stomatolog bez przeszkód również dopasowuje jego kolor. Na koniec twardy kompozyt należy tylko wygładzić i wypolerować.

Następnym zabiegiem jest użycie licówek stomatologicznych. Te niewielkie nakładki wstawiane na wierzchu zębów są bardzo estetyczne. W głównej mierze zainteresują pacjentów, jacy planują zmienić wygląd nierównych albo wyszczerbionych zębów. Licówki łatwo maskują niedoskonałości i nieestetyczne przebarwienia. Dodatkową zaletą jest również to, że da się nimi poprawić niewielkie wady, np. diastemę. Licówki dentystyczne mogą być stworzone z porcelany lub z kompozytu.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok