Jak opanować strach przed chodzeniem do dentysty?

Jaką metodą pielęgnować zdrowie dziąseł?
12 marca, 2021
Jakie są etapy zakładania mostu protetycznego
13 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Strach przed dentystą jest bardzo powszechnym problemem większości pacjentów, z uwagi na to to nic wstydliwego. Obecnie przy metodach nowoczesnej stomatologii wszelkie zabiegi przeprowadzanie w klinikach dentystycznych wykonuje się pod znieczuleniem. Jeśli ten aspekt to za mało, żeby opanować obawę, mamy kilka sugestii jak nie bać się wizyt u stomatologa.

W pierwszej kolejności najlepiej skupić się na wyborze właściwej kliniki. Oczyszczony gabinet stomatologiczny, dezynfekowane narzędzia i ciepły zespół pomogą opanować lęk. W ten sam sposób pomoże chodzenie do jednego gabinetu, co pomoże przyzwyczaić się do lekarzy. Wizytę najlepiej zaplanować, gdy ma się dużo czasu, żeby nie martwić się ograniczonym czasem i najlepiej na wybraną godzinę, unikając czekania. Warto też powiedzieć stomatologowi o swoim strachu. Dentyści to też ludzie, z uwagi na to chętnie porozmawiają o całym przebiegu leczenia, żeby uniknąć zaskoczenia i niejasności. Leczenie w gabinecie dentystycznym jest właściwe dla nas i zdrowia zębów, a oprócz tego przywraca piękny uśmiech. Lepiej nie postrzegać wizyt kontrolnych jako przykrego obowiązku, a raczej jako sposób dbania o siebie.

Zaraz przed wizytą najlepiej dyskutować o zabiegach stomatologicznych z innymi osobami, które, też boją się stomatologa. Wymiana doświadczeń, szczególnie niezbyt przyjemnych, nie usunie problemu, jak nie bać się stomatologa? W klinice stomatologicznej pracują wyrozumiali ludzie, którzy na 100% postarają się, żeby wizyty były bezpieczne i bezbolesne.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok