Jak odpowiednio należy myć implanty stomatologiczne?

Jakie są znieczulenia wykorzystywane u dentysty
7 sierpnia, 2020
Wypełnienie kompozytowe, czyli biała plomba u dentysty
14 sierpnia, 2020
Pokaż wszystkie

Jak odpowiednio należy myć implanty stomatologiczne?

Dentysta nikomu nie musi przypominać, dlaczego konieczna jest higiena zębów. Mimo to pacjenci, którzy zdecydowali się na wszczepienie implantu zębowego, przeważnie chcą wiedzieć w jaki sposób należy czyścić je, by zachowały się w najlepszym stanie przez wiele lat.

Implanty stomatologiczne zastępują przerwy gdy wypadną zęby oraz są jedną z popularnych oraz najbardziej trwałych uzupełnień protetycznych. Po poprawnie przeprowadzonym leczeniu śruba implantu łączy się z kością, a umieszczona na nim korona przypomina naturalne zęby. O implanty zębowe należy troszczyć się w taki sam sposób, w jaki troszczymy się o nasze zęby. Minimum jest rzecz jasna czyszczenie, przynajmniej dwa razy dziennie po jedzeniu, najlepiej miękką szczoteczką. Mile widziane jest również korzystanie z nici stomatologicznych oraz płukanek.

I choć implanty zębowe nie ulegają próchnicy ani korozji, trzeba troszczyć się o nie z zbliżenie szczególną uwagą. Zapominanie o potrzebie mycia zębów po jedzeniu może prowadzić do tego, że pozostałości jedzenia będą odkładać się w okolicy dziąseł. To może wywołać powstawanie problemów, na skutek których dziąsła zaczną stopniowo osuwały się. Wtedy tytanowa śruba implantu zęba może się pokazać. Pełnych informacji zawsze udziela dentysta. W czasie systematycznych wizyt kontrolnych na pewno zbada stan zębów i stan implantów. Z tego powodu najlepiej co najmniej dwukrotnie na rok odwiedzić gabinet dentystyczny. Dobrze oczyszczany implant zębowy pozostaje w dobrym stanie oraz służy przez wiele lat.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok