Jak dbać o siebie po wstawieniu implantów zębów

Co szkodzi zębom?
1 marca, 2021
Czym jest wkład koronowo-korzeniowy
2 marca, 2021

Co robić po wstawieniu implantów ?  Implantacja to zabieg wymagający biorąc pod uwagę pacjenta. Wydobrzenie dziąseł i zaakceptowania implantu wymaga czasu, z tego względu osoba zdecyduje się na zabieg musi odpowiednio o siebie zadbać. Szybko po wszczepieniu implantu ukazuje się opuchlizna dziąseł, co koniecznie trzeba zmniejszać lodowymi okładami. Na przykład przykładając specjalne żelowe woreczki z apteki do mrożenia w lodówce.

Na początku powinno się także unikać gorących potraw oraz zastosować dietę półpłynną. Nie należy używać strefy jamy ustnej, w której zaaplikowano implant, aby dziąsło mogło leczyć się w spokoju. Nie pozwala się także dotykanie językiem albo miejsca implantu, aby zmniejszyć ryzyko podrażnień lub zakażenia. Należy także odłożyć alkohol oraz papierosy, z uwagi na to, że wydłużają czas zrastania się dziąseł. Co więcej co najmniej na czas  mniej więcej miesiąca nie wolno wykonywać wysiłku fizycznego.

Szczególnie ważne w takiej sytuacji jest wykonywanie zaleceń dentysty. Szczególnie co do pobierania środków przeciwbólowych i antybiotyków. Samodzielne pomniejszanie albo powiększanie dawek bez decyzji dentysty może być niebezpieczne dla zdrowia. Dobrze także płukać jamę ustną specjalnymi płukankami. Wykazują one zastosowanie łagodzące, odkażające oraz przeciwbakteryjne. Natomiast w ciągu czyszczenia zębów, trzeba omijać miejsce zabiegu, a zęby szorować miękką szczoteczką.

Obowiązkowe jest także pilnowanie wizyt kontrolnych oraz odwiedzanie dentysty, kiedy tylko zauważy się alarmujące objawy.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok