Implanty w podczas jednej wizyty u dentysty

Jakie problemy występują podczas wyrzynania ósemek
1 grudnia, 2020
W jaki sposób zapobiegać osłabieniu szkliwa zębów oraz dziąseł?
8 grudnia, 2020
Pokaż wszystkie

Implanty w podczas jednej wizyty u dentysty

Wszczepianie implantów stomatologicznych można wykonywać na 2 sposoby. Najbardziej popularny zabieg wszczepiania implantów dwufazowych zawiera 2 podstawowe etapy. Na początku w szczęce wstawiany jest implant zębowy, w drugim etapie dentysta aplikuje koronę zęba po pełnym przyjęciu się implantu. Obecnie dostępny jest jednak sposób umieszczenia implantów stomatologicznych w w ciągu jednej wizyty, a więc implantów jednofazowych.

Implanty tylko w jeden dzień cechują się tym, że podczas jednego zabiegu pacjent uzyskuje zarówno implant, a także odbudowę zęba. Oczywiście całkowity proces wyprzedzają specjalistyczne badania diagnostyczne, aby pacjent rozumiał istotę wszystkich etapów działań wykonywanych przez lekarza dentystę, jednak wszczepienie implantu i umieszczenie korony odbywa się w czasie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Głównym zastrzeżeniem do zastosowania implantów w w ciągu jednej wizyty jest idealny stan zdrowia jamy ustnej i samej kości szczęki lub żuchwy w pobliżu wszczepu.

Niezależnie od metody implant i tak musi się połączyć z kością, ale przy zabiegu implantów jednofazowych cały zabieg odbywa się pod protezą, a pacjent może bez przeszkód z niej korzystać. Biorąc pod uwagę ilości luk i wstawianego protetycznego uzupełnienia – korony, mostu czy całej protezy na implantach – podczas integracji implantu z kością pacjent używa protezy tymczasowej. Po pełnym połączeniu się kości z implantem dentysta wymienia tymczasowe uzupełnienie protetyczne na właściwe uzupełnienie. Nie zmienia to jednak tego, że proteza tymczasowa bardzo dobrze sprawdza się i umożliwia uzyskanie pięknego uśmiechu w ciągu jednej wizyty.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok