Leczenie stomatologiczne z zapłatą w ratach
5 lutego, 2021
Poprawa uśmiechu – chirurgia dziąseł
6 lutego, 2021

Zachowanie zdrowych zębów zależy od regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym, naprawy wszelkich ubytków, leczenia dentystycznego oraz od dobrej profilaktyki jamy ustnej. Zdrowe i zadbane zęby można też wspierać i dodatkowo ochraniać przed rozwojem chorób i pomnażaniem się bakterii. Jedną z metod znanych przez dentystów, jest fluoryzacja zębów, której głównym celem jest ochrona przed nadwrażliwością i próchnicą.

Fluoryzacja zębów przeprowadzana jest przez lekarza stomatologa lub dyplomowane higienistki dentystyczne i działa na zasadzie nakładania bezpośrednio na zęby specjalistycznego preparatu – pianki lub żelu – z dużym nasyceniem fluoru w składzie. Zabieg ten nie wywołuje żadnego dyskomfortu, ale za to wzmacnia szkliwo i zwiększa jego odporność na kwasy i bakterie wywodzące z przyjmowania napojów i pokarmów. Co więcej pozytywnie wpływa na remineralizację (odbudowę) szkliwa, w miejscach z minimalnymi ubytkami. Fluoryzacja pomaga także w tworzeniu ochronnej bariery, dzięki czemu odkładanie się kamienia nazębnego będzie utrudnione.

Warto wiedzieć, że przyjmowanie fluoru w przesadnych ilościach może dać negatywny wpływ na organizm, dlatego zabieg fluoryzacji musi być przeprowadzany w określonej przez wprawionego lekarza stomatologa częstotliwości i wykonywany tylko w klinice dentystycznej. Jeden zabieg zawiera bezpieczną dawkę fluoru, dlatego jeśli przyjmowanie zabiegów przebiega w zgodzie z wytycznymi stomatologa nie ma powodów do obaw. Między profesjonalnymi zabiegami fluoryzacji zębów, na co dzień można używać past lub płukanek z małym stężeniem fluoru.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok