aparat retencyjny w ortodoncji, kiedy dentysta zleca noszenie retainera
Czym jest aparat retencyjny?
22 kwietnia, 2020
Czy każdy może mieć implanty?
5 maja, 2020
Pokaż wszystkie

Szczoteczka soniczna – czy warto?

Soniczna szczoteczka to na ten moment najnowocześniejsza szczoteczka , gwarantująca skuteczną higienę jamy ustnej. Jej praca bazuje na mocy fal dźwiękowych, które przynoszą świetne rezultaty. Zwykle soniczna szczoteczka wykonuje w przybliżeniu 45 000 ruchów wymiatająco-pulsacyjnych w ciągu minuty. Technologia fal dźwiękowych sprawia, że efektywność szczoteczki sonicznej jest wyjątkowo wysoka. To gwarantuje pewną przewagę w zestawieniu z innymi szczoteczkami .

W trakcie czyszczenia soniczną szczoteczką, wytwarzane są bąbelki powstające z pasty do zębów oraz ze śliny. Ta metodą wytwarza się piana, która dociera do wszelkich trudno dostępnych miejsc. Ponadto ta technika pozwala na absolutne wyzwolenie składników zawartych w paście. Takie działanie o wiele łatwiej usuwa osad i brud, co sprawia, że pozostałości jedzenia nie gromadzą się na zębach. A im lepsze oraz staranniejsze oczyszczanie zębów, tym bezpieczniejsza jama ustna. Z tego względu szczoteczkę soniczną proponują stomatolodzy.

Dodatkowo w niektórych szczoteczkach sonicznych zastosowano funkcje, które pomagają mierzyć czas szczotkowania oraz siłę nacisku. Taki typ szczoteczki jest też łagodny dla dziąseł. Dba o nie, chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także w wielu przypadkach posiada funkcję masażu. To szczególnie istotne przy nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Szczoteczkę soniczną można znaleźć także w wersji dla dzieci.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok