Brak zębów – implanty zębów czy całkowite uzupełnienie protetyczne?
10 marca, 2021
Jakim zabiegiem jest chirurgiczna resekcja zęba w klinice dentystycznej?
11 marca, 2021

W tych czasach implanty dentystyczne oferują sporo możliwości poprawy piękna uśmiechu. Często zdarza się, że pacjent potrzebuje wymiany dużej ilości zębów, a czasami nawet całego łuku. Implanty wiernie zastępują pojedyncze zęby, a także mogą być umieszczone za większą ilość zębów. W stomatologii jest również inny sposób uzupełnienia kilku brakujących zębów. Mało inwazyjny, a gwarantuje ten sam efekt estetyczny.

W przypadku odbudowy całego łuku stomatolodzy zalecają nowoczesne umieszczenie całkowitej protezy na zaledwie 4 implantach. Dzięki temu stomatolog zmniejsza ilość implantów, jakie będą formą filarów dla uzupełnienia protetycznego. Ta ilość wystarcza, a efekt jest trwały i wygodny w korzystaniu. Ta metoda znajdzie zastosowanie u pacjentów, którzy nie mogą lub nie chcą korzystać z np. zwykłych protez. Zdaniem stomatologów to jeden z najtrwalszych sposobów w leczeniu protetycznym, trwale obudowujących pełen łuk zębowy.

Użycie mniejszej ilości implantów powoduje, że leczenie jest zdecydowanie mniej inwazyjne. Na właściwe wyleczenie się implantów dentystycznych i zrośnięcie ich z kośćmi potrzeba czasu, ale nie ma co przekonywać, że trwały efekt na na lata jest warty dłuższego leczenia. W trakcie wizyt w klinice stomatolog dokładnie przedstawia kolejne etapy leczenia i dba, żeby cały proces odbywał się właściwie. Po zakończeniu leczenia pacjent odzyskuje estetyczny uśmiech, wygodę żucia o zdrowie i możliwość prawidłowej wymowy.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok