mocne strony implantów zębowych wstawianych u stomatologa

Leczenie kanałowe pod mikroskopem
15 lutego, 2021
Co to jest próchnica 
16 lutego, 2021
Pokaż wszystkie
implanty zębów u stomatologa co warto wiedzieć

Implanty stomatologiczne czyli sztuczne zęby to współcześnie jedno z najlepszych rozwiązań wymieniających naturalne zęby, które z różnych czynników zostały utracone przez pacjenta. Implanty dają wiele zróżnicowanych możliwości. Mogą być używane nie tylko w poszczególnych lukach, ale także w przypadku rozleglejszych ubytków. Na implantach można także oprzeć całe protezy zębów i wzmocnić ich stabilność.

Poza odmiennymi funkcjami tym, co sprawia, że implanty są tak wielokrotnie wszczepiane, są ich mocne strony. Jedną z najbardziej znanych zalet implantów jest ich wytrzymałość. Przyjmuje się, że odpowiednio wstawiony implant może wystarczyć nawet do końca życia. Przyjęte przez tkankę kostną, mimo przepływu czasu nie tracą swojej jakości, nie psują się i nie sprawiają kłopotów. Dodatkowo zastosowanie implantów to duży komfort . Implanty nie zmieniają położenia i nie dopuszczają do tego, żeby np. oparta na nich proteza przestawiała się nieodpowiednio.

Innym walorem implantów jest to, że odnowione na implantach zęby ściśle udają te naturalne. Trudno dostrzec różnicę, co oznacza ich wysoką estetykę. Do wszczepienia implantów i odnowienia uzębienia, nie ma konieczności szlifowania najbliższych zębów, które mogłoby uszkadzać ich szkliwo. Właściwe umiejscowienie implantów pozwala na wygodny dostęp do przestrzeni międzyzębowej. A dzięki temu są proste w zachowaniu higieny.

Z uwagi na wszystkie zalety, implanty zdecydowanie bardziej sprawdzają się od innych rozwiązań protetycznych.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok