Jakie objawy wskazują na to, że najlepsze będzie leczenie kanałowe?

Czy fachowe wybielanie zębów w klinice dentystycznej lampą wybielającą zawsze przynosi rezultaty?
9 marca, 2021
Brak zębów – implanty zębów czy całkowite uzupełnienie protetyczne?
10 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Leczenie kanałowe polega na leczeniu zębów, które z wielu przyczyn są mocno zepsute. Dentyści zajmujący się leczeniem endodontycznym diagnozują oraz pomagają zatrzymywać choroby miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych. Z reguły leczenie kanałowe jest niezbędne wtedy, gdy pojawia się zapalenie, martwica czy zgorzel miazgi zęba.

Najbardziej znane sygnały, które wskazują na to, że rozwija się coś niedobrego to przede wszystkim ćmienie, ból oraz obrzęk zęba. Bardzo często występuje również wrażliwość na ciepło i zimno, a do tego ból towarzyszący spożywaniu jedzenia oraz picia. Co więcej można dostrzec zmianę barwy zęba. W takim wypadku trzeba niezwłocznie spotkać się z dentystą. Występowanie objawów nie zawsze świadczy o tym, że niezbędne jest leczenie kanałowe, ale wizyta jest konieczna do wystawienia diagnozy.

W gabinecie dentystycznym stomatolog ustali przyczyny bólu albo zmian wokół zębów. Zazwyczaj choroby miazgi zęba powstają w wyniku próchnicy albo bakterii. Przyczyną problemu bywa w niektórych przypadkach złamanie zęba lub zakażenie. Dlatego dentysta endodonta powinien porządnie zbadać zdrowie zębów. Tak określi, czy niezbędne jest leczenie kanałowe, czy mniej inwazyjny zabieg .

Jeśli jednak trzeba będzie wykonać leczenie endodontyczne, nie trzeba się go obawiać. Przy współczesnym leczeniu pod mikroskopem zabieg przebiega sprawnie i bez bólu.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok