Podcięcie wędzidełka - chirurgia stomatologiczna -zabiegi stomatologii estetycznej
Podcięcie wędzidełka
17 lipca, 2019
Leczenie kanałowe toruń - leczenie pod mikroskopem
Leczenie dziur w zębach czy może być bezbolesne
4 sierpnia, 2019
Pokaż wszystkie

Implanty zębów ile kosztuje wstawienie

Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe

Implantologia jest obecnie nowatorską dziedziną stomatologii. Polega na uzupełnianiu i odbudowie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany specjalnie, zwykle z tytanu, zastępujący wyrwany lub utracony uprzednio naturalny korzeń. Implant stomatologiczny pozwala na wstawienie nowej korony zębowej w położeniu utraconego zęba. Implanty wkręca się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba mocowana jest na stałe i dopasowywana kolorem i teksturą do naturalnych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty zębów mogą zastępować pojedyncze zęby, a także całe łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy wysokim standardzie jakości. Chirurg stomatolog dopasowuje najlepsze z dostępnych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu zębowe odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ?

Wszelkie braki zębowe wskazuje się do natychmiastowego odbudowania. Wskutek utraty zęba występuje ryzyko powstania problemów zdrowotnych. Sąsiadujące zęby mogą przechylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Ponadto zwiększa się obciążenie, co doprowadza do ich ścierania. W miejscu ubytku zanika kość, przez co później może dojść do wypadania zdrowych zębów. Zaburzony układ żucia negatywnie oddziałuje na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz kłopotów ze snem i mową.

Zazwyczaj implanty stosuje się w wypadku pojedynczych ubytków albo ze względu na estetykę. Braki powodują zmiany w rysach twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, długi nos oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty stomatologiczne zastępują protezy, które są często źle dopasowane i przeszkadzają podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest konsultacja u lekarza stomatologa, w trakcie której realizuje się pełną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie niezbędne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Zasadnicze są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po odbyciu wszystkich konsultacji i badań chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam proces zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg nie boli. W trakcie standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie stomatolog wprowadza implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Typ implantów zawsze ustala lekarz , a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najczęściej wykorzystywane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje długi czas użytkowania. Wadą tytanowych implantów jest ich estetyka. Choć implant nie powinien być widoczny, w niektórych przypadkach dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do odkrycia tytanowej części implantu.

Alternatywą dla tytanowych implantów są implanty cyrkonowe, zwane także implantami ceramicznymi. Uznawane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ przypominają naturalną tkankę zębową i mają wyższą odporność na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych – korozję, a także zmiany temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Implanty są w głownej mierze wytrzymałym i solidnym wypełnieniem ubytków zębów. Prezentują się i sprawują się jak naturalne zęby, zapewniają absolutny komfort, dzięki czemu usuwają niepewność tak, jak jest w wypadku luźnych protez. Nie ma konieczności szlifowania zdrowych, pobocznych zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Dodatkowo zabezpieczają przed zanikiem kości, następującym po stracie zębów. Odtwarzają poprawne funkcje żucia, co umożliwia spożywanie pokarmów bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Przed zabiegiem wstawienia implantu wymagane jest zrealizowanie szeregu badań. Lekarz ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan pozostałych zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak istnieje wiele przeciwskazań.

Absolutnym przeciwwskazaniem są ciąża i nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wykonania implantów odbierają też choroby psychiczne oraz schorzenia niszczące organizm: AIDS, nowotwory, alkoholizm, narkomania. Do tego dolegliwości jamy ustnej i przyzębia, na przykład parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i ze względu na to, istnieje ryzyko odrzucenia. Dobrze przeprowadzony zabieg zmniejsza to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tknanek i zasinienie. Może pokazać się również ból, na który zaleca się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy jak najszybciej umówić się na wizytę do stomatologa .

KOSZT WSTAWIENIA IMPLANTÓW ZĘBÓW

Wstawienie implantów stomatologicznych to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Oscylują między 1 800 do nawet 4 000 zł za jedną śrubę. Do kosztów trzeba również doliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, śruby gojącej, łącznika protetycznego oraz korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i uzależnione od ich rodzaju. Im solidniejsze i bardziej estetyczne tym cena jest wyższa. Może to być koszt rzędu od 600 do 1 400 złotych.

Po przeliczeniu cena pełnej procedury sięga od 4 ,5 do 10 tysięcy złotych.

Więcej informacji na Implanty Toruń

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok