Co robić, by dobrze przygotować się do usunięcia zęba?

Jakie są etapy zakładania mostu protetycznego
13 marca, 2021
Co sprawia, że czyszczenie języka jest ważne?
14 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Wyrywanie zęba przeważnie zaleca się w najbardziej kłopotliwych sytuacjach, kiedy wyleczenie zepsutego zęba jest niemożliwe. Chirurg stomatolog usuwa też zęby w trakcie leczenia implantologicznego lub ortodontycznego, kiedy ułożenie zębów wymaga powiększenia powierzchni w jamie ustnej. Współcześnie używane znieczulenia w klinikach stomatologicznych gwarantują, że ekstrakcja zęba jest bezbolesne, jednak warto pamiętać, że po wyjściu od stomatologa mogą pojawić się dość nieprzyjemne dolegliwości. Z uwagi na to lepiej przygotować się do wyrwania zęba.

Choć zabieg ekstrakcji zęba nie należy do najtrudniejszych, stomatolog zawsze zaleca przezorność. Po ekstrakcji czasami pojawia się gorsze samopoczucie, dlatego lepiej dopasować dzień wizyty oraz w razie potrzeby poprosić o wsparcie bliskiej osoby. Przed i po zabiegu przez kilka dni nie powinno się sięgać do papierosów oraz nie spożywać alkoholu. Po ekstrakcji zęba nie wolno pić ani jeść co najmniej przez 3 godziny, z uwagi na to  lepiej spożyć odżywczy posiłek przed wizytą w gabinecie stomatologa. Trafionym pomysłem jest wykupienie zalecanych przez stomatologa płukanek, leków oraz probiotyków. To one pomogą w procesie gojenia się rany oraz powrotu do pełnego zdrowia, dlatego lepiej je przygotować. Na samą wizytę w gabinecie stomatologa powinno się przyjść ze starannie wyczyszczonymi zębami.

Za sprawą przygotowania zabieg wyrwania zęba odbędzie się sprawnie i szybko. Pacjent będzie mógł poczuć się spokojnie. Dentysta dopilnuje, aby usunięcie zęba było absolutnie bezpieczne.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok