Co sprawia, że czyszczenie języka jest ważne?

Co robić, by dobrze przygotować się do usunięcia zęba?
14 marca, 2021
Wytrzymałe implanty dentystyczne
15 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Higiena jamy ustnej to w głównej mierze systematyczne oczyszczanie zębów z pozostałości pokarmów. Nie wolno zapominać, że bakterie zbierają się tak samo na zębach, jak i wszędzie w jamie ustnej. Tylko oczyszczanie zębów nie pozbywa się zatem wszystkich bakterii. Patrząc na strukturę języka, bakterie bez przeszkód na nim osiadają. Z tego powodu dentyści zwracają uwagę, że pragnąc w pełni troszczyć się o jamę ustną, trzeba na co dzień czyścić również język. Wszystko dlatego, że kiedy bakterie stale przebywają w jamie ustnej generują dolegliwości związane z higieną zębów.

Niektóre szczoteczki do zębów wyposażone są w dodatkowe gumowe powierzchnie przeznaczone do czyszczenia języka. Element szczoteczek, który wspiera zachowanie czystości języka pojawia się zarówno w przypadku sonicznych szczoteczek do zębów (dla przykładu w postaci specjalnej końcówki), jak i w przypadku zwykłych szczoteczek. W celu czyszczenia języka dentyści wskazują dostępne w aptekach specjalne skrobaczki lub czyściki, zwykle stworzone z gumy, które efektywnie usuwają bakterie z języka.

Technika czyszczenia języka jest całkiem prosta. Wystarczy wykonywać koliste ruchy i z lewa na prawo tak, aby dokładnie wyeliminować bakterie. W tym celu można także posłużyć się pastą do zębów, a pełen efekt dobrze poprawić odświeżającą płukanką do ust. Takie działania bardzo dobrze oczyszczają zęby, dziąsła i język z bakterii oraz są świetnym krokiem higienizacji. Dla utrzymania pełnej higieny warto chodzić na systematyczne przeglądy u stomatologa.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok